sobota, 28 sierpnia 2021

Jeśli często czujesz odrętwienia rąk nie możesz tego lekceważyć! Istnieje aż 7 chorób, którym towarzyszy ta przypadłość.



Zazwyczaj odrętwienie jest efektem ucisku na zakończenia nerwowe, bądź zbyt długim czasem bycia w niewygodnej pozycji. Po zmianie pozycji odczuwamy mrowienie, które z czasem mija, a w kończynie odzyskujemy normalne czucie. To całkiem normalny proces.


Jeśli jednak odrętwienia zdarzają się dość często i nie mijają po chwili, należy niezwłocznie udać się do lekarza, bo mogą one być powodem jakiejś choroby.

1.Osteochondroza
Nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa mogą powodować uszkodzenia nerwów. Gdy odrętwieniom towarzyszą bóle głowy, sztywnienie karku czy problemy z koordynacją, koniecznie należy skonsultować to z lekarzem i zacząć leczenie od rehabilitacji.


2.Stwardnienie rozsiane
Choroba ta jest bardzo ciężka do rozpoznania, jednak i jej towarzyszą ciągłe odrętwienia kończyn. Warto więc wykonać niezbędne badania i albo wykluczyć chorobę albo wziąć się za leczenie.

3.Zespół ciśnienia nadgarstka
Z tą przypadłością borykają się zwykle osoby pracujące dłońmi, np.: krawcowe, programiści, muzycy itd. Powtarzanie ciągle tych samych ruchów objawia się efektem odrętwień, które z rana lubią się nasilać.


4.Zakrzepica żył
Skrzepy w żyłach powodują widoczne gołym okiem opuchnięcie kończyn. w efekcie czujemy odrętwienie i mrowienie i mamy problem z krążeniem. Takich objawów nie można lekceważyć ponieważ nieleczone mogą przynieść poważne skutki.


5.Niedokrwistość i cukrzyca
Cały problem w tym przypadku tkwi z problemem krążenia w kończynach.

6.Nerwoból splotu rozgałęzionego
Jest to efekt długotrwałego stanu zapalnego otaczającej tkanki, który powoduje ból i drętwienie.

7.Udar
Jeśli odrętwieniom towarzyszy zaburzenie mowy, wzroku, opadanie ust po jednej stronie należy niezwłocznie dzwonić po pogotowie.